• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ozeluzman/
  • https://twitter.com/Ana - Baba Okulu
Videolar-Dersler
Hazırlayan ve Sunan:
Öğretmen- Fatih Adıyaman
FİİLER-2
Site Haritası
Eğitim Evi

Tüm Eğitim Siteleri


Öğretmen Platformu

E-Okul
Radyo & Sohbet
GÜNÜN SÖZÜ
Şans Oyunları
İdeal Kilo Hesaplama
Rüya Tabirleri
Müzik Videoları
Tv İzle & Rady Dinle
Topal Osman Filmi

Başyazı


Başyazı
    29.10.2015Uzaman Öğretici / Eğitimci

                                                UZMAN ÖZEL EĞİTİMCİLER
SUNUM

    Sevgili  özel eğitime gönül vermiş, bu alanda çalışıp uğraş veren “Uzman” Özel Eğitimci öğretmen Arkadaşlarım,

    Uzman eğitimciler olarak bir takım çıkmazlar içerisindeyiz. Bu belirsizlik ve güçlüklerin nedeni temelsiz bir yapı üzerine kurulmuş olan özel eğitimdir. Özel eğitimcilik ülkemizde yeni sayılabilecek bir alan olup yeni yeni bu konuya eğilinmeye başlanmıştır. Bundan ve çeşitli başka sebeplerden ötürü Özel Eğitim yaparken araç, kaynak ve metot sıkıntısı çekmekteyiz. Milli Eğitimin içinde son yıllarda Usta Öğretici Yetiştirme Kursları açılmış ve üniversitelerde de bu alanda uzman eleman boşluğunu doldurmak amacıyla yoğun çalışma içerisine girilmiştir.

   Özel Eğitimcilerin kaynak ve materyal sıkıntısı had safhadadır. Bununla beraber, uzman öğreticinin hangi tür bir problemi olan bir bireye, hangi metotla, nasıl ve ne derece yaklaşması gerektiği konusunda net bir yönerge ya da oturmuş bir tavır yoktur. Bizler sadece özel eğitimciler ailesi olarak temel doğruların yanında tecrübe ve deneyimleri dikkate alıp bunları mevcut problem hakkında bildiğimiz temel şeylerle harmanlayarak öğrencimizi yaşama ve topluma kazandırmaya çalışıyoruz.

   Bunu da iyileştirebilmenin ilk adımı bilgi paylaşımının aktif olduğu bir iletişim ağının kurulmasıdır. Her eğitimcinin tecrübelerini aktararak, bu aktarımların bir havuzda birikmesi, diğer katkılarla ve birikimlerle geliştirilmesi ve bundan her eğitimcinin faydalanması için http://uzmanozel.com ’u kurduk.

   Değerli Eğitimciler;

   Kendi uygulama ve tecrübelerimizden en iyi örnekleri, seans uygulamalarını, bu uygulamalarımızdan başarı oranımız bize göre yüksek olanları seçip sitemize göndereceğiz. Sorumlu arkadaşımız bu paylaşımları gerekli yerlere yerleştirerek tüm özel eğitimcilerin faydasına sunacak. Böylece bilimsel teknik ve metotların yanında tecrübe ve deneyimlerimiz de özel eğitimin hizmetine açılacak. Bu da biz özel eğitimcilerin problemlere daha profesyonelce yaklaşmasını sağlayacak, yaptığımız uygulamalarda başarımız ve mutluluğumuz artacak diye ümit ediyoruz.

   Amacımız, uyum güçlüğü çeken bireyleri mümkün olduğunca toplumumuza kazanmak, problem davranışların giderilmesine yardımcı olmak ve sağlıklı bireylerle uyum içinde yaşanmasını sağlamak yolunda daha emin adımlar atılmasına katkıda bulunmaktır. 
  
   Saygı ve sevgilerimle

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret40181
Saat

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.80906.8363
Euro7.57177.6021
Hava Durumu
TV İZLE
Türk İşaret Dili TİD
Türk İşaret Dili Sözlüğü
Gülzıva Bal
İnternet Haberler
SPOR
FİLM & VİDEO İZLE
DuygularOflu Ali -FIKRALAR
arkadaşım max-full izle
Annem Bir Dinazor
Çizgi FilmHababam SınıfıTatildeÇocuk Şarkıları

Yararlı Linkler
Günlük Burçlar
İngilizce-Türkçe
DUYURULAR